Хърватия въвежда глоби за пиене на обществени места
Градският съвет на хърватския град Сплит одобри решение за публичния ред и успокоение в региона на града, съгласно което несъответствуващото държание на публични места ще се глоби с санкции по време на туристическия сезон.
С санкция от 300 евро ще се санкционира потреблението на алкохол на публични места, спането в паркове на тревни площи, търговски и други публични обекти, както и потреблението на парковете като тоалетна, написа Българска телеграфна агенция.
Също по този начин ще се постановат санкции за консумация на храна и питиета в заведения за хранене след края на работното им време.
300 евро ще е и глобата за катерене и сядане на монументи и паметни плочи, влизане и къпане във фонтани и предложение и договаряне на таксиметрови услуги, които не са авансово регламентирани.
С санкция от 150 евро ще се санкционира осъществяването на строително-монтажни работи от 14 до 17 ч. и от 22 до 7 ч. сутринта за недопускане на звук.
Етикети: алкохолзабранаХърватия




